jak wybra wrozke, i jak nie dać się oszukać, - Wróżka Kamelia Poznan-TEL 506 026 126

Przejdź do treści

Menu główne:

Jak wybrać odpowiednią wróżkę? czym się kierować by nie trafić na oszusta?

No właśnie, rosnąca liczba Wróżek i oferowanych wróżb  internet, telewizja . Którą wybrać, jeżeli chcemy wybrać odpowiednią? Która jest "rzetelna"(uczciwa) ?, a która to pani naciągaczka nastawiona na dorobienie się na ludzkim nieszczęściu? To trudne, ale myślę, że uda mi się podać kilka wskazówek, aby uniknąć rozczarowań i trafić do osób które faktycznie chcą nam pomóc. Sama w życiu nacięłam się na wróżki jak i poznałam te wartościowe. To bardzo ważne - zwłaszcza gdy potrzebujemy rozwiązać jakąś trudną sprawę lub podjąć ważną decyzję w swoim życiu - nie byle kto może nam powiedzieć co zrobić i pomóc . Odkrywamy swoje najskrytsze tajemnice  przed kimś zupełnie obcym, oddajemy czasami w ręce wróżki swoje życie.

1 - Osobiście proponuję unikać wróżek które posiadają  wielki spis narzędzi wróżebnych którymi zajmuje się wróżka Np: karty tarota, anielskie,cygańskie,llenormand, kipper,klasyczne, wahadełko, i ching, wróżenie z fusów itd. Spotkałam się z tym że wróżki wymieniają nazwy talii Tarota z nadzieją, że klient uzna że to różne rodzaje kart i dywinacji. Zwykle każda z wróżek zajmowała się w życiu zawodowym różnymi kartami, ale z reguły wystarczą na seans jedno lub dwa narzędzia... I Albo ktoś się zanurzył np w Tarota i dodatkowo używa czegoś innego - albo łapie wszystkie sroki za ogon i  nie poznał ich do końca. Nie chodzi tu o to, że coś złego widzę w tym, że wymienia co poznał. Ale niestety prawda jest taka, że taka rozpiska na stronach internetowych  ten uniwersalizm to zwykły chwyt marketingowy przeważnie nie mający przełożenia na umiejętności wróżenia. Przeważnie nieświadomy niczego klient  nie będzie w stanie zweryfikować czy ktoś taki czyta karty których nie zna lub wyrzucił z worka jakieś kolorowe nic nie znaczące kuleczki z symbolami run.  Więc na to uważamy na miejscu nr 1 -  lepiej mniej niż więcej w tym wypadku.

2- Myślę, że słownictwo, a raczej jego dobór jest bardzo ważny. Osobie z ograniczonym słownictwem i z ograniczonym światopoglądem trudniej będzie przekazać i przeanalizować  to co jest w kartach. Może się zdarzyć że ktoś nie będzie potrafił ubrać w odpowiednie słowa tego co karty pokazały, a tym samym przeczytać i właściwie zinterpretować wróżby. Dlatego też Twoja wróżka powinna być osobą o  szerokich horyzontach i z wiedzą na wiele tematów, tylko przy takiej wróżce  możemy poruszyć wszystkie sprawy i próbować   je rozwiązać za pomocą kart.

3 - Sposób przyjmowania klientów. Przede wszystkim musicie czuć traktowani się z szacunkiem, a miejsce na seans  Tarota musi być prywatne i spokojne i zaciszne. Czas seansu jest z góry ustalony jednak nigdy nie zdarzyło mi się nikogo popędzać i wyrzucać. Spotykałam się z wróżkami u których standardowy czas seansu to 40 lub 45minut , natomiast dłuższa wizyta wiąże się z  podwójną zapłatą  przemyślcie taki wybór.
Ostatnio zyskują na popularności szybkie wróżby po wygórowanych  stawkach, często są to oferty typu "można zadać tylko 2 pytania albo 3, za kolejne pytania się dopłaca" itp, do tego wyliczanie minut na zegarku - wszystko to  mało eleganckie, i raczej nie świadczy o tym, żeby ta osoba miała na uwadze nasze samopoczucie czy problemy; ale przede wszystkim liczy na szybki zysk.  Tarocista, tak  jak psycholog powinien szanować nasze pytania nawet jeżeli są dla niego błahe. . Na moich wróżbach przestrzegam zasady aby nie było osób trzecich, żadna wróżka nie powinna się na to zgadzać ,tarot to nie zabawa  to osobiste spotkania . .

4 - Wróżka to osoba której powinniśmy mówić co nam leży na sercu, pytać o o wszystko z zachowaniem szacunku do kart. Jako wróżka nigdy nikogo nie moralizuje przykład. "proszę nie zdradzać i nie szukać męża bo ma pani swojego". Dobra Wróżka ma przede wszystkim czytać karty,  nie zajmować się wychowywaniem nas czy umoralnianiem. Może najwyżej doradzić - jeżeli godzimy się na rozmowę, a rada ma być zgodna z tym co pokazał Tarot!!!

5 - Czy Wróżka może być jak "koleżanka"? owszem, dobrze jeżeli  otwarcie i swobodnie można z nią rozmawiać, nie czujemy stresu itp. Jednak z własnego doświadczenia wiem że relacja nie może być zbyt bliska, z reguły  jeżeli chodzi o wróżenie u bliskich osób, to proponuję lepiej poszukać innej dobrej wróżki, bywają sytuacje  że przyjaciele nie chcą nam powiedzieć czegoś niemiłego a  tym samym nawet nie chcą tego w kartach widzieć. Istotą wróżby nie jest to  by wróżba była dobra lub zła - ma być prawdziwa, a więc zbyt silne więzi emocjonalne pomiędzy wróżącym a pytającym nie zawsze dobrze wpływają na jakość wróżby. Czasem to wychodzi czasem nie reguły niema.

6 - Unikamy  wróżek po modnych różnego rodzaju kursach itp:) Warto zapytać gdzie wróżka  poznała karty lub nauczyła się wróżyć, choć niestety nie mamy pewności czy powie prawdę. Ta teza wynika stąd, iż wielu ludzi chcących szybko  dorobić  na naszym nieszczęściu ukończyło słynne  kursy lub szkoły Tarota lub co gorsza ma zawód technika psychotronika itp  (jest ich wiele, a ukończenie ich nie ma nic wspólnego z praktyczną wiedzą czy intuicją), Z reguły to osoby które poznały teorie dostały dyplom i zajmują się  produkują ogłoszeń w gazetach lub internecie. A więc unikamy wróżek po kursach i specjalistycznych szkołach bo nie w tym rzecz !

7 - Wygląd - nie lubię szufladkować w ten sposób i daleka jestem od oceniania po okładce. Ale osobiście uciekałabym od pani przebranej za "wiedźmę" obwieszonej nie wiadomo czym jak w cyrku, coby jak cyganka z bajki wyglądać.  Nie trzeba mieć na szyi szatańskich znaków albo wielkich turbanów  na głowie aby wróżyć. Wystarczy, że będzie schludna i nie będzie przebrana za dziwoląga, reszta to jej wybór.

8 - Tu nawracam do punktu 1, a więc różnorodności usług. Ostatnio bardzo modny jest  I-ching itp. Super sprawa, ale bardzo często bywa tak, że ludzie nauczyli się podstaw, znaczeń i ching, których do głębi nie rozumieją - bo nie mieli i nie mają nic wspólnego z filozofią dalekiego wschodu-nawet się nią nie interesowali. Taką mamy kulturę, a nie inną i Taoizm  itd nie jest nam bardzo bliski. Dochodzi do tego że dla zysku  ludzie uczą się i-ching, praktykują a o samej filozofii pojęcia nie mają...Wiedza o używanym przez nich systemie, jego korzeniach i całości równa się zeru, jedyne co wiedzą to  słowa i opisy znaczków, starają  się czytać przyszłość ze wszystkiego z czego się da, byle dostać pieniądze od klienta. . A więc, jeżeli ktoś reklamuje  nam usługi tego rodzaju i chce byśmy z nich korzystali i płacili zapytajmy najpierw o filozofię(!) dalekiego wschodu lub o przeczytane książki - zaręczam, że większy procent udowodni Wam, że zna tylko ogólniki. Szczerze to wolę lepszą poczciwą  panią z plikiem kart klasycznych która ułoży nam kabałę, niż dziwnie ubrana Baba-Jaga mówiąca, że używa wszystkich systemów wróżebnych, a jak zechcemy lub dopłacimy to i z przysłowiowych fusów wywróży.

9 - Wiek- tym sugerujemy się najczęściej, a jakże  bywa to złudne...Stereotyp wróżki to poczciwa  starsza Pani, ale czy słusznie ? Niestety taki wybór może by bardzo mylący. Często moi klienci twierdzili że bariera wieku i pokoleń jest zbyt duża. Czy starsza Pani lepiej zrozumie  15latke i porozmawia z nią o pewnych prywatnych intymnych sprawach lub np. sądowych -  jej wiek z reguły nie oznacza, że potrafi czytać karty. Wróżka może być osobą młodą  która zapoznała się z kartami we wczesnym wieku  i posiadła  dar ich czytania . To, że osoba kładąca karty ma np 80 lat, nie oznacza, że mamy przed sobą wielki autorytet wśród  wróżek z całożyciowym doświadczeniem tarotowym. Niestety Często się spotkałam i wiem z własnego doświadczenia że niektóre panie ze względu na dużą ilość wolnego czasu na emeryturze  lub rencie, postanawia dorobić  do emerytury  na wróżbie. Zazwyczaj są to wróżby niskiej jakości a dla Was   pieniądze wyrzucone w błoto.

10- Nie korzystajmy z SMS-ów z wróżbami, to naprawdę jedno wielkie oszustwo,  sprawdziło się ?- myślę że to był zwykły przypadek. Z doświadczenia swoich byłych klientów wiem że na jednym SMS-ie z reguły się nie kończy, a łączna suma  do zapłaty z reguły jest dużo wyższa niż cena rzetelnej wróżby  wątpliwa jest też jakość tego  co powinno nazywać się wróżbą. Dlatego uważam osobiście że korzystanie z SMS-ów do wróżek na różnych portalach to czysta naiwność to samo dotyczy wróżb przez e mail - takie wróżby nigdy nie zastąpią nam prawdziwego seansu. Jeżeli ktoś  twierdzi że jest inaczej, i nadal w to wierzy to zapraszam na indywidualną wróżbę na pewno zauważy różnicę. Jedyna  wróżba którą mogę zaakceptować to wróżba  przez Skype lub telefon ten sposób wróżby to wg. mnie jedyna alternatywna metoda na udzielenie rzetelnej i uczciwej wróżby za którą nie będę musiała się wstydzić. Podstawa sprawdzonej wróżby to widok pytającego lub jego głos w przypadku wróżby telefonicznej to podstawowe warunki żeby dobra wróżka  mogła  odczuwać  energię, przechwycić   emocje. Jeżeli tego brak  to może  tylko beznamiętnie czytać karty i ich znaczenie które poznała. Podstawą wróżby  jest właśnie "to coś" i tego często maile i SMS-y nas pozbawiają.

11 Karty...jakie? jak wspomniałam w punkcie 1 różnych kart używają wróżki. Bywa, że w zależności od sprawy wybieramy różne narzędzie czyli np. do jednej sytuacji bardziej przydatny Tarot, do innej karty klasyczne. Dlatego wybór  wróżki i jej wybór jest bardzo trudny jeżeli  Państwa do siebie nie przekonałam to mam nadzieję  że chociaż odwiodłam od pomysłu wróżb przez wiadomości SMS lub e mail.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego